Kategorie
Uncategorized

Niecodzienne stylizacje

 Sukienka koktajlowa to wspaniały wybór podczas wyjątkowych okazji. W dzisiejszych trendach znajdują się liczne modele sukienek przeznaczonych na niecodzienne okazje. Jedno jest pewne od lat – pani w szykownej kreacji ma czuć się wyjątkowo. Jakie kroje warto mieć w swojej szafie na wiosnę aby wyglądać zgrabnie i wdzięcznie? Rozwiązania należy dopatrywać się w nadchodzących nowościach oraz nieśmiertelnych klasykach.
Pierwotnym celem noszenia sukienki koktajlowej były uroczystości oraz przyjęcia, które odznaczały się mniejszą oficjalnością. Panie chcące wyglądać lekko, ale elegancko szybko doceniły możliwości oferowane przez sukienki koktajlowe. O ich charakterze decydowały krój i jego ozdobność. Zależnie od wymaganego dress codu długość sukienki różniła się od maxi, aż do mini. Choć suknie zakrywające kostki są reprezentantem mody wieczorowej, to już suknie sięgające nieco ponad kostkę stanowią idealny przykład ubioru na mniej formalną imprezę. Koktajl najczęściej ma umożliwić nawiązanie kontaktów, prezentację produktów lub usług oraz zwiększenie rozpoznawalności marki, czy celebrację otwarcia nowego lokalu. Jeśli wybieramy się na wydarzenia artystyczne jak wernisaże i wystawy można pozwolić sobie na większą fantazję oraz niebanalność swojego ubioru.  
Bezpiecznym wariantem ubioru na przyjęcie koktajlowe jest tradycyjna sukienka, którą dowolnie można uzupełniać w oryginalne dodatki. Należy dbać o odpowiednie wyeksponowanie proporcji sylwetki. Panie „gruszki” powinny zadbać o podkreślenie smukłej talii oraz materiał swobodnie opadający na biodra. Klepsydra obdarzona z natury piękną talią może pozwolić sobie na bardziej obcisłe kroje. Z kolei panie bez wyraźnie zaznaczonej talii powinny postawić na dekolty kopertowe oraz te w kształcie litery V. W każdym przypadku istotne jest zamaskowanie elementów niechcianych i ekspozycja pożądanych zalet. Warto pamiętać o cennej zasadzie, że elegancki minimalizm jest w cenie. W przypadku sukienki o długości mini należy zakryć ramiona oraz wybrać dłuższy rękaw. Świetnie sprawdzą się modele z balonowymi rękawami, a także tymi o długości ¾.
Przyjrzyjmy się modnym propozycjom sukienek koktajlowych, które warto mieć w swojej szafie. Ponadczasową propozycją są sukienki plisowane. Podłużne plisy optycznie zwężają figurę, a długość midi, która stanowi z nimi zgrany duet skutecznie tuszuje wszelkie niedoskonałości. Zestawiona z szerokim pasem z dużą klamrą będzie formalną i ciekawą propozycją. Panie stawiające na wygodę z pewnością docenią modele trapezowe z bogatymi rękawami. Z kolei panie chcące wyglądać zjawiskowo na pewno pokochają kroje kopertowe, które dzięki ciekawym wiązaniom w pasie lub dwurzędowym zapięciom wyglądają zarówno oryginalnie jak i wizytowo.
Wśród damskich propozycji marki znajdują się zarówno ubiory oficjalne jak i sukienki okolicznościowe. Wszystkie eleganckie panie z pewnością zakochają się w rozmaitych krojach sukienek, które projektowane są z umiłowaniem dla kobiecej urody.